Ikona FONON

Integrator sieci szerokopasmowych

Projektowanie, budowa i utrzymanie sieci telekomunikacyjnych

Firma Fonon Sp. z o.o. specjalizuje się w kompleksowej realizacji inwestycji  branży telekomunikacyjnej, począwszy od przygotowania koncepcji, poprzez opracowanie kompletnej dokumentacji projektowania wraz z pozyskaniem wszystkich wymaganych prawem uzgodnień, zgód, opinii, decyzji, pozyskaniem decyzji o prawie do budowy lub braku sprzeciwu do zgłoszenia budowy, aż po wybudowanie sieci i opracowanie dokumentacji powykonawczej. Realizujemy usługi utrzymania sieci telekomunikacyjnych.

Integrator sieci szerokopasmowych

Fonon Sp. z o.o. należy do Grupy Kapitałowej WASKO, którą tworzą komplementarne podmioty o różnych specjalizacjach, co zapewnia synergię oraz możliwość wykorzystania najnowocześniejszych technologii teleinformatycznych do realizacji zadań realizowanych przez FONON. Przynależność do Grupy Kapitałowej o stabilnych podstawach finansowych umożliwia Spółce podejmowanie się realizacji największych, najtrudniejszych i najbardziej skompilowanych inwestycji.
Misja Firmy

Misją firmy jest realizacja inwestycji z dbałością o satysfakcję i zadowolenie klientów z wykorzystaniem najnowszych technologii. Firma osiąga  powyższe założenia dzięki pasji tworzenia, profesjonalizmowi, wysokiej efektywności działania, dywersyfikacji źródła przychodów oraz wypracowaniu partnerskich relacji z klientami, podwykonawcami i dostawcami. Stale dbamy o rozwój zespołu wysokiej klasy doświadczonych specjalistów.
Władze Spółki

Włodzimierz Sosnowski

Prezes Zarządu
Jest związany z Grupą Kapitałową WASKO od roku 1999, gdzie zaczynał pracę jako analityk systemów komputerowych, później od 2005 roku jako Zastępca Dyrektora Departamentu Sprzedaży, a następnie od roku 2007 jako Dyrektor Oddziału Warszawa.
Czytaj więcej

Włodzimierz Sosnowski

Prezes Zarządu

Włodzimierz Sosnowski posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w budowie i zarządzaniu zespołami realizującymi projekty teleinformatyczne. Jest odpowiedzialny za realizację największych kontraktów realizowanych przez WASKO S.A.Od 23-01-2018 pełnił funkcję Członka Zarządu. Od 29-01-2018 pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Andrzej Stróż

Członek Zarządu
Andrzej Stróż jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach, którą ukończył na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki na kierunku Elektronika i Telekomunikacja o specjalności telekomunikacja, uzyskując w 2000 roku tytuł magistra inżyniera elektroniki i telekomunikacji.
Czytaj więcej

Andrzej Stróż

Członek Zarządu

W roku 2010 ukończył podyplomowe studia MBA w Polsko-Amerykańskiej Szkole Biznesu przy Politechnice Krakowskiej, organizowane wspólnie z Central Connecticut State University.Od 1999 związany z branżą telekomunikacyjną. Swoją karierę rozpoczął w Telekomunikacji Polskiej S.A., potem pracował w Exatel S.A. oraz Multimedia Polska S.A., gdzie pełnił m.in. funkcję Dyrektora Departamentu Utrzymania i Eksploatacji Sieci.Z Grupą Kapitałową WASKO jest związany od 2010 roku, prowadząc projekty budowy sieci światłowodowych o łącznej wartości ponad 300 mln zł i zasięgu ponad 3 000 km, pracując kolejno na stanowiskach Dyrektora Sektora Sieci Szkieletowych, Dyrektora Pionu Sieci Szerokopasmowych oraz Zastępcy Dyrektora Departamentu Telekomunikacji.Od 29-01-2018 roku pełni funkcję Członka Zarządu oraz Dyrektora Projektu w spółce FONON Sp. z o.o.